Darmowa dostawa od 50 zł (Paczkomaty)
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Micellar Water

2020-07-21
Micellar Water

Kiedy po całym dniu rozpoczynamy wieczorne rytuały pielęgnacyjne, pragniemy nie tylko skuteczności, ale również delikatności. Demakijaż, mycie, tonizowanie i nawilżanie to kroki, które stosuje pewnie wiele z nas. Na tym pierwszym, najważniejszym etapie, często sięgamy po płyn micelarny. Większości ten produkt kojarzy się zapewne tylko ze zmywaniem makijażu, ale taka formuła może być również skutecznym początkiem pielęgnacji dla osób, które się nie malują, a chcą delikatnie i dokładnie oczyścić skórę z codziennych zanieczyszczeń. Płyn micelarny to kosmetyk, który opiera się na działaniu miceli. Czym są micele?

Małe kuleczki – trochę o micelach

Makijaż i zanieczyszczenia, które gromadzą się na skórze twarzy w ciągu dnia (w tym sebum), mają charakter lipidowy. Oznacza to, że nie lubią się z wodą. Podstawowa zasada mycia mówi, że podobne rozpuszcza się w podobnym, a więc teoretycznie do ich usunięcia powinno używać się substancji olejowych. Co jeśli nie lubimy jednak ciężkich konsystencji olejów, a szukamy lekkiej i skutecznej formuły? Możemy zastosować micele. Micele są to kuliste struktury cząsteczek detergentów, które powstają, kiedy dodajemy surfaktant do wody. Cząsteczki surfaktantów zbudowane są z hydrofilowej główki i lipofilowego (hydrofobowego) ogona. W wodzie agregują one i układają się w ten sposób, by schować ogon do środka, a główkę na zewnątrz. Micele można więc sobie wyobrazić jako malutką kulkę, w której schowane są części lipofilowe cząsteczek detergentów, a na powierzchni obecne są ich hydrofilowe główki. Kiedy nakładamy płyn micelarny na płatek kosmetyczny, którego powierzchnia jest hydrofilowa, micele rozpadają się i przyczepiają główkami do płatka. W ten sposób lipofilowe ogony mogą rozpuścić lipidowe zanieczyszczenia obecne na skórze.

Dlaczego płyn micelarny ma prosty skład?

Płyn micelarny to znacznie bardziej delikatna formuła, niż żel myjący. Jego głównymi składnikami są woda oraz detergent, który tworzy micele. Dzięki zastosowaniu miceli można otrzymać skuteczną i delikatną formułę myjącą. Jako dodatki stosuje się substancje nawilżające. Badania wykazują, że używanie płynu micelarnego poprawia nawilżenie skóry przez kilka godzin po jego użyciu. Dzięki temu uzyskuje się delikatny kosmetyk, który będzie odpowiedni dla większości typów skóry, w tym wrażliwej.

Jak wybrać płyn micelarny?

Zadaniem płynu micelarnego jest oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, np. nałożenia serum czy kremu. Powinien to być więc kosmetyk skuteczny, ale nie wywołujący podrażnień. W skrócie: minimalizm, łagodność, skuteczność. Taki właśnie jest ChitoneCare Micellar Water. Zawiera on tworzący micele już w bardzo niskich stężeniach Lauryl Glucoside. Drugim składnikiem oczyszczającym jest Polyglyceryl-4 Caprate. Ma on właściwości solubilizujące, tzn. pozwala rozpuścić substancje olejowe w wodzie. Dzięki połączeniu tych dwóch substancji możliwe jest delikatne oczyszczenie twarzy i okolic oczu, bez konieczności silnego pocierania. Chitozan, mleczan sodu i Polyglyceryl-3 PCA to unikalne trio dla skutecznego nawilżenia skóry, w pełni kompatybilne z NMF (naturalnym kompleksem nawilżającym). Dla wszystkich szukających pełnej naturalności, będzie to idealny wybór – wszystkie składniki są tutaj pochodzenia naturalnego!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
test
pixel