Darmowa dostawa od 50 zł (Paczkomaty)
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Intimate Wash Foam

2020-07-21
Intimate Wash FoamHigiena intymna to delikatny temat, ponieważ dotyczy jednej z najwrażliwszych partii naszego ciała. Tak jak do mycia twarzy używamy innych produktów, niż do mycia reszty ciała, podobnie powinno się postępować z codzienną higieną strefy intymnej. Skóra tych rejonów różni się od skóry całego ciała. Jest bardziej wrażliwa na podrażnienia niż np. skóra przedramienia, ponieważ narażona jest na częste otarcia od bielizny. Cieńsza jest również zewnętrzna (warstwa rogowa) warstwa naskórka, co w połączeniu z obecnością dużych mieszków włosowych czyni ją łatwiejszą do pokonania przez substancje drażniące czy patogenne mikroorganizmy. Najczęściej podkreślanymi różnicami są również niższe pH oraz inna mikroflora bakteryjna, niż dla reszty skóry. Faktycznie, pH okolic intymnych (zewnętrznych narządów płciowych) mieści się w zakresie 3,5 – 4,7, podczas gdy dla większości rejonów skóry wynosi ono 4,5-5,5. Mikroflora rejonów intymnych jest bardzo zróżnicowana, ponieważ można znaleźć tam bakterie typowo skórne, ale również te, które występują w pochwie czy drogach moczowych. Jak więc prawidłowo i delikatnie dbać o higienę intymną?

Jak dbać o higienę intymną?

Okolice intymne łatwo ulegają zabrudzeniu, ze względu na podwyższoną wilgotność, zwiększone pocenie się, obecność wydzielin z pochwy, ale również wynikających z wahań hormonalnych (w trakcie cyklu miesięcznego, różnice między okresem reprodukcyjnym a menopauzalnym). Myć należy jednak wyłącznie zewnętrzne narządy płciowe, a nigdy wnętrza pochwy. Pochwa oczyszcza się sama, a wprowadzanie do środka jakichkolwiek zbędnych substancji (pomijając leczenie) czy irygacje mogą prowadzić do zaburzeń pH i mikroflory, a w efekcie do infekcji. Rekomendacje ginekologów mówią, aby: - do mycia nie używać mydła ani kosmetyków zawierających silne i drażniące detergenty, - w miarę możliwości wybierać prysznic, niż kąpiel, a okolice intymne myć raz dziennie (częściej, kiedy czujemy potrzebę, np. podczas miesiączki), - do mycia używać własnych dłoni, a nie myjek czy gąbek, - nie stosować preparatów antybakteryjnych i odkażających – niszczymy w ten sposób ochronną mikroflorę, a badania pokazują, że używanie żelów dezynfekujących do higieny intymnej 8-krotnie zwiększa ryzyko infekcji grzybiczych i aż 20-krotnie – bakteryjnych. Lekarze dodatkowo zalecają noszenie luźnej bielizny z naturalnych włókien, unikanie noszenia wkładek oraz spanie bez bielizny.

Jaki powinien być kosmetyk do higieny intymnej?

Czasem można spotkać się z przekonaniem, że do mycia okolic intymnych można stosować ten sam kosmetyk, co do reszty ciała. Nie jest to do końca zgodne z prawdą. Żele i płyny, których używamy pod prysznic czy do kąpieli często zawierają dość silne detergenty, które podobnie jak mydła mogą wysuszać skórę i powodować świąd. Nie powinno stosować się ich do higieny intymnej, tak samo, jak zapachów (Parfum), a nawet olejków eterycznych, które są substancjami często wywołującymi alergie kontaktowe. Odpowiednimi detergentami do kosmetyków do higieny intymnej są te łagodne, pochodzenia naturalnego, np. glukozydy i betainy. Pożądane są również substancje nawilżające, łagodzące i wspomagające utrzymanie odpowiednio niskiego pH.

A co z męską higieną intymną?

Strefa intymna u mężczyzn nie różni się tak bardzo od reszty skóry ciała, niż u kobiet. Przede wszystkim jej pH jest podobne do pH w innych rejonach skóry. Nadal jednak jest to skóra delikatna i narażona na podrażnienia, stąd jej pielęgnacja powinna przebiegać podobnie, jak u kobiet. Nie ma również żadnych przeszkód, aby mężczyźni stosowali te same kosmetyki, co kobiety.

Dlaczego warto wybrać ChitneCare Intimate Wash Foam?

Pianka do higieny intymnej ChitoneCare Intimate Wash Foam spełnia wszystkie kryteria dla dobrego kosmetyku do higieny intymnej. Łagodne substancje myjące – Lauryl Glucoside i Coco-Betaine, są składnikami pochodzenia roślinnego, zapewniają dokładne i delikatne oczyszczenie, nie powodując przy tym podrażnień, ani wysuszania skóry. Gliceryna, betaina i Polyglyceryl-3 PCA to idealne połączenie dla optymalnego nawilżenia skóry i wzmocnienia jej bariery ochronnej. Wszystkie są składnikami pochodzenia roślinnego, gliceryna i betaina są doskonałymi humektantami, a Polyglyceryl-3 PCA to pochodna kwasu PCA, wchodzącego w skład NMF (naturalnego czynnika nawilżającego skóry). Dodatkowo, dzięki zawartości chitozanu, wspierane będą naturalne procesy regeneracyjne. W trosce o odpowiednie pH produktu, zastosowano kwas mlekowy, który występuje fizjologicznie w okolicach intymnych. Jest on produkowany przez bakterie Lactobacillus, które stanowią naturalną mikroflorę rejonów intymnych. Wspieranie zachowania dobrej pożytecznej mikroflory bakteryjnej osiągane jest przez inulinę. Inulina to naturalny prebiotyk, dla której w badaniach naukowych wykazano stymulację wzrostu „dobrych bakterii”. ChitoneCare Intimate Wash Foam nie zawiera żadnych substancji zapachowych ani dodatkowych konserwantów, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii ChitoVelum. Dla zachowania jak największej delikatności zastosowaliśmy formę lekkiej, ale treściwej pianki. Nasz kosmetyk będzie doskonałym wyborem dla każdej kobiety, ale również mężczyzn.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
test
pixel